Пристайко роз’яснив причину відсторонення прокурорів, які розслідували справу МН17

последние новости в Украине останні новини в Україні


Відсторонення українських прокурорів, які розслідували збиття літака рейсу MH17 над Донбасом, було пов’язане з ротацією в рамках реформи Генеральної прокуратури та не повинно вплинути на подальше розслідування справи.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Про це 17 лютого під час брифінгу заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко, передає РБК-Україна.

Повідомляється, що за словами міністра закордонних справ Вадима Пристайка, українська сторона забезпечить допомогу Нідерландам, яка за згодою України займається розслідуванням катастрофи МН17.

"Що стосується слідчих, то це відома проблема, яка існує при зміні, ротації слідчих. Я запевняю вас, що генпрокурор і слідчі, які зайняті справою... керівництво знає, питання розглядається, але процес відбувається в контексті нормальної ротації. Не всі слідчі йдуть. Є напрацьовані матеріали", — сказав Пристайко.

Також очільник МЗС України зазначив, що на даний момент завершилася технічна частина розслідування, під час якого було встановлено яким саме російським "Буком" був збитий малайзійський літак.

"Суд буде 9 березня. Це вже кримінальна справа, технічна справа закінчилася. Визначені результати яким саме російським "Буком" був збитий літак. Ми підходимо до важливого у цьому кримінальному розслідуванні. До речі, очільник МЗС Нідерландів був на засіданні 5 міністрів, щоб поділитися досвідом, як захищати інтереси держави у такій катастрофі", — заявив він.

Нагадаємо, 16 лютого нідерландські ЗМІ повідомили, що всі шість українських прокурорів у справі МН17 були звільнені від виконання своїх обов’язків. Наголошувалось на тому, що звільнення можуть бути серйозною перешкодою на шляху проведення подальшого розслідування стосовно інших можливих підозрюваних.

Раніше повідомлялось, що прокуратура Нідерландів висунула звинуваченням чотирьом фігурантам справи про катастрофу МН17 на Донбасі в липні 2014 року.

Читайте також: Колишній ватажок бойовиків на Донбасі, росіянин Ігор Гіркін ("Стрєлков") заявив, що не має наміру давати свідчення у справі про катастрофу літака МН17 на Донбасі.Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/suspilstvo/pristayko-rozyasniv-prichinu-vidstoronennya-prokuroriv-yaki-rozsliduvali-spravu”