«На машинобудуванні можна буде поставити хрест» – вінницький аграрій


Вінницькі аграрії стурбовані ситуацією, яка склалась у вітчизняному машинобудуванні. Мовляв, через те, що у бюджеті на 2020 рік не передбачені відшкодування на придбання сільгосптехніки, машинобудівні заводи можуть закритися, повідомляє Vlasno.info.

– Водночас агрохолдинги користуються імпортною технікою. А за рахунок невеликих та середніх фермерів й тримається наше машинобудування, — стверджує фермер Євген Кірілов. – А в бюджеті не закладені гроші на закупівлю техніки вітчизняного виробництва.

Деяким заводам довелось навіть закритись, кажуть фермери.

– Зупинились такі гіганти, як «Червона зірка» з Кропивницького, «Гідросила». А це ведучі машинобудівні заводи, у них тисячі робітників працювали, — зауважує директор сільгосппідприємства «Агромаш», що в селі Красне Тиврівського району Юрій Пономар. — На вітчизняному машинобудуванні практично можна ставити хрест, тому що якщо залишать цих 200 тисяч гектарів землі в одні руки, то це будуть імпортні комбайни та імпортне насіння. А ми залишимось ні з чим.

Фермери скаржаться, що в новому бюджеті не передбачені кошти на відшкодування коштів на закупівлю техніки. Тому вони не оновляють сільськогосподарські машини. Хоча говорилось про 4,4 мільярди, які підуть на всі програми підтримки сільгоспвиробника. Проте, протягом останнього часу йде мова про те, що ці кошти підуть лише на придбання землі за новим законом.

– Дійсно, тих 4,4 мільярда гривень у бюджеті на 2020 рік передбачені в програмі для купівлі фермерами землі, — говорить директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Микола Ткачук. – І на відшкодування тваринникам, садівникам, на закупівлю сільськогосподарської техніки тощо кошти не передбачені. Йдеться про те, що залишок з цих 4,4 мільярдів можуть розписати на всі ці програми. Але фермери сумніваються, що залишки будуть. Тому кошти з вирученої продукції приберігають на закупівлю землі.

За словами Миколи Федоровича, це й спричиняє занепад вітчизняного машинобудування. Адже відшкодовували 25 відсотків від вартості придбаної техніки саме вітчизняного виробництва.

– Але у нас жоден завод не закрився. Є такі у нас у селі Красне Тиврівського району, Брацлаві, Калинівці, Хмільнику та Могилів-Подільському. Усі працюють, — запевняє він.

Фото: altacapital.com.ua


Джерело статті: “http://vlasno.info/ekonomika/3/nashi-groshi/item/33175-na-mashynobuduvanni-mozhna-bude-pos”